Diller

Fırat Üniversitesi, Hentbol 1. Lig Müsabakalarına Ev Sahipliği Yaptı

Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu programında yer alan “ Hentbol 1. Lig Grup Birinciliği” müsabakalarına Fırat Üniversitesi ev sahipliği yaptı.

Toplam 6 üniversiteden 100 sporcunun katıldığı müsabakaların açılış töreni Fırat Üniversitesi Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonu'nda yapıldı.

Müsabakalara Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Belediye Başkan Yardımcısı Sedat Karataş, Gençlik ve Spor İl Müdürü Sedat Acar, Elazığ ASKF Başkanı Şahin Şerifoğulları, Sağlık Kültür Spor Dairesi Başkanı Cihan Çakıcı, Spor Bilimleri Fakültesi Yöneticileri, Öğretim üyeleri ile sporcular katıldı.

3 gün sürecek olan müsabakaların açılış seremonisinde konuşan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, sporun barış, sevgi, kardeşlik ve insanları sosyalleştiren önemli bir olgu olduğunu vurgulayarak, "Bütün çabamız yarınımızın teminatı, güzel yurdumuzun geleceği olan genç arkadaşlarımızı ülkemizin yarınlarına en iyi şekilde hazırlamaktır. Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu'nun düzenlemiş olduğu bu etkinlikler üniversiteler arasındaki iletişim ve sosyal bağların güçlenmesine katkı sağlamaktadır. Gurup müsabakalarına katılan üniversitelerin değerli idareci, antrenör ve sporcu öğrencilerini Elazığ’da ve üniversitemizde misafir etmekten mutluluk duyuyorum" dedi.

Düzenlenen müsabakalara, Fırat, Batman, Cumhuriyet, Çukurova, Dicle ve Gaziosmanpaşa Üniversiteleri katıldı.