Diller

Fırat Üniversitesinde Sporda Etik Değerler Paneli Yapıldı

Fırat Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi tarafından düzenlenen  “Üniversite Gençliği Madde Bağımlılığı ve Sporda Etik Değerler” konulu panel yoğum katılımla yapıldı.

Fırat Üniversitesi Prof. Dr. Bahaeddin Ögel Konferans Salonunda yapılan panele, Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Taner, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Cengiz Arslan, İl Gençlik ve Spor Müdürü Sedat Acar, Öğretim üyeleri ve öğrenciler katıldı.

Panelin açılışında bir konuşma yapan Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, Fırat Üniversitesinin her yıl fiziki, sosyal ve yaşam alanları noktasında gelişerek, uluslararası bir üniversite olma yolundaki hedeflerine ulaştığını belirtti.

Sporda Etik konusuna da değinen Rektör Prof. Dr. Demirdağ,“Etik değerler hayatımızın her noktasında insanlar için geçerli olan bir kuram. Bu noktada sporculardan tüm insanlara bu etik değerler büyük önem taşır” dedi.    

 Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Taner ise, Fırat Üniversitesinde yapılan spor tesislerini gençliğe kazandıran Rektör Prof. Dr. Demirdağ’a teşekkür etti.

Fırat Üniversitesinde yeni yapılan Çok Amaçlı Kapalı Spor Salonunu beğendiğini ifade eden Prof. Dr. Taner, Özellikle Üniversitelerimizdeki spor tesisleri uzun yıllar ihmal edildi. Artık bunların ihmal edilmediğini görmek bizleri son derece mutlu etti. Elazığ ilinde Fırat Üniversitesinde çok güzel tesisler yapılmış. Bundan sonra inşallah buraya daha fazla spor müsabakaları veririz. Uluslararası seviyede bir müsabakayı burda yapmayı planlıyoruz. Çünkü bu tür tesisleri Avrupa da da göremiyoruz. Dünya ile yarışan tesisler bunlar. Ben özellikle çok mutlu oldum” dedi.

Konuşmaların ardından Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu “Madde Bağımlılığı ve Üniversite Gençliği”, Prof. Dr. Nesrin Çobanoğlu ise “Sporda Etik Değerler” konusunda panele katılanlara çeşitli bilgiler verdiler.

Panel sonunda Fırat Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kutbeddin Demirdağ, panele konuşmacı olarak katılan Üniversite Sporları Federasyonu Başkanı Prof. Dr. Kemal Taner, Prof. Dr. Kadirhan Sunguroğlu ve Prof. Dr. Nesrin Çobanoğlu’na birer plaket takdim etti.